استفاده از صابون پن لدورا در شست و شوی سر برای رشد مو بسیار خوب می باشد

24 مارس – (بهداشت رویترز) – صابون پن لدورا به طور فزاینده‌ای جایگزین صابون‌های مایع سنتی در بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان، مدارس، محیط‌های خدمات غذایی و سایر مکان‌های عمومی می‌شوند، اما این روند می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد: صابون‌های فوم، در واقع، ممکن است اینگونه نباشند. به اندازه صابون های مایع در کشتن باکتری هایی که می توانند منجر به عفونت شوند، موثر باشد. این هشدار از سوی محققان آمریکایی از دانشکده پزشکی UCLA و بنیاد آموزشی Miora در Encino صادر شده است که اثربخشی این دو دسته از مواد شوینده را تجزیه و تحلیل کردند.

در این مطالعه آزمایشی، زمانی که از تکنیک‌های استاندارد شستن دست استفاده شد، یعنی شستن دست‌های خیس با دستگاه پخش‌کننده صابون فوم به مدت شش ثانیه و خشک کردن با دستمال کاغذی برای چند ثانیه، صابون به اندازه آن مایع در از بین بردن بار زیستی دست مؤثر نبود. اوزلم اکویلز از دانشکده پزشکی UCLA و بنیاد آموزشی Miora در Encino گفت.

Equils و همکارانش دو مارک رایج از صابون های فوم و مایع موجود در سوپرمارکت ها را آزمایش کردند. بر اساس این مطالعه که در مجله آمریکایی کنترل عفونت منتشر شده است، هنگامی که داوطلبان با صابون فوم شستشو می‌دادند، میانگین کلنی باکتری در هر دست از 3.6 به 2.6 در مقیاس 1 تا 4 افزایش می‌یابد، این تفاوت آنقدر کم است که می‌تواند حتی “تصادفی” در نظر گرفته شود.

با این حال، با صابون مایع، کلنی از 3.8 به 1.2 کاهش یافت که از نظر آماری کاهش معنی‌داری داشت. هر گروه شامل پنج فرد سالم بود. دو سری آزمایش دیگر با داوطلبان دیگر با نتایج مشابه انجام شد.

تیم تحقیقاتی استدلال می‌کند که صابون فوم ممکن است مؤثرتر از صابون مایع باشد زیرا از دستگاه پخش کننده به صورت کف خارج می‌شود، در حالی که صابون مایع با شستن دست‌ها کف می‌کند. . علاوه بر این، مقدار صابون فوم در یک تلگراف منفرد بسیار کمتر از مقدار موجود در همتای مایع آن است.