با مصرف پسته در کارها پیشرفت داشته باشید

پسته یک میان وعده محبوب و سالم است. آنها حاوی تمام آمینو اسیدهای ضروری هستند و منبع کاملی از پروتئین هستند، اما احتیاط توصیه می شود: گاهی اوقات پسته می تواند سمی و حتی سرطان زا باشد. ما به شما خواهیم گفت که به چه چیزی توجه کنید.

پسته: منبع سلامتی یا عامل خطر؟ دانشمندان برای اولین بار کیفیت پروتئین پسته را بررسی کردند. محققان دانشگاه ایلینویز دریافته‌اند که دروپ منبع پروتئین با کیفیتی است.

پسته نه تنها از 20 درصد پروتئین تشکیل شده است، بلکه حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری است که برای سنتز پروتئین، یعنی جذب پروتئین لازم است. پسته، چه خام و چه بو داده، نسبت به اکثر حبوبات، غلات یا غلات، کیفیت پروتئین بهتری دارد.

پسته از بسیاری جهات معجزه‌ای واقعی است: به دلیل ترکیب مواد مغذی خوب، سیستم قلبی عروقی را تقویت می‌کند، از هضم غذا پشتیبانی می‌کند، می‌تواند عملکرد ذهنی را بهبود بخشد، اثر ضد التهابی دارد، برای چشم مفید است و می‌تواند به عضله‌سازی کمک کند.

پسته همچنین به پیشگیری از سرطان کمک می کند: آنها حاوی فرم خاصی از ویتامین E هستند که از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. اما گاهی اوقات باید بیشتر مراقب پسته ها باشید: اگر مزه آنها عجیب است (لطفاً ترش، کپک زده) باید مراقب باشید.

پسته حتی به کاهش وزن کمک می‌کند: به عنوان بخشی از مطالعه‌ای که در دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس انجام شد، محققان به ۵۲ نفر از افراد دارای اضافه وزن دو میان‌وعده مختلف دادند تا در شب برای بیش از سه ماه بخورند.

نصف آنها 45 گرم پسته و بقیه 60 گرم بیسکویت مرزه دریافت کردند. با کمال تعجب، پسته خواران سریعتر از گروه مرزه وزن کم کردند، حتی اگر پسته حاوی چربی قابل توجهی بیشتری باشد.

اگر چه نتیجه باعث تفکر می شود، پسته به عنوان پایه ای برای یک رژیم غذایی موثر مناسب نیست. اما شما می توانید سهم مثبتی داشته باشید.