تخت بیمارستانی برقی برای منزل که کودکی با دراز کشیدن روی آن گریه اش بند می آید

تخت بیمارستانی برقی برای منزل تجهیزات پزشکی هستند. به این ترتیب، آنها تابع قوانین محصولات پزشکی آلمان و اتریش و مقررات مربوط به اپراتور هستند که استانداردسازی در اتحادیه اروپا را به عنوان اجرای دستورالعمل EEC 93/42 تضمین می کند، و استاندارد EN 60601-2-52، که عملکرد را تضمین می کند.

ایمنی برای بیماران و اپراتورها تضمین شده است. DIN VDE 0751-1 («تکرار آزمایش‌ها و آزمایش‌ها قبل از راه‌اندازی دستگاه‌ها یا سیستم‌های الکتریکی پزشکی») برای آلمان نیز مرتبط است.

تخت‌های بیمارستانی به‌عنوان محصولات پزشکی فعال، یعنی محصولات پزشکی که با انرژی کار می‌کنند، فقط می‌توانند توسط افرادی استفاده شوند که واجد شرایط و آموزش‌های لازم برای کار با نوع دستگاه مربوطه باشند.

آنها از فلز (معمولا فولاد) و پلاستیک ساخته شده اند. این عدم حساسیت و تمیز کردن آسان را تضمین می کند. آنها باید بتوانند روی غلتک ها حرکت کنند و همچنین با درگیر کردن یک جفت غلتک قابل هدایت باشند و همچنین بتوانند به طور ایمن روی یک سطح شیبدار ثابت شوند.

امکان نظافت مکانیکی در مرکز تخت بیمارستان که در آن تخت‌ها تمیز و آماده می‌شوند، فرآیندهای درون شرکت را تسهیل می‌کند و با جلوگیری از عفونت‌های متقاطع، بهداشت را بهبود می‌بخشد.

تخت های بیمارستانی دارای اسکلت فلزی هستند که تشک روی آن قرار می گیرد. آنها اغلب دارای یک شبکه سیمی انعطاف پذیر کمی یا یک پانل پلاستیکی در زیر تشک هستند، اما سطوح درازکش اسکلت مانند از مواد پلاستیکی یا کامپوزیت، و همچنین طرح هایی با بال ها یا پانل های متحرک نیز امکان پذیر است.

معمولاً به دلایل بهداشتی از قطعات چوبی اجتناب می شود. سطح خوابیده به طور کلی به سه قسمت تقسیم می شود که اغلب 1 متر عرض و 2 متر طول دارد.

وزن تخت بیمارستانی مدرن حدود 140 کیلوگرم است. بسته به مدل، می توان تخته پا را بیرون کشید و تخت را بلند کرد تا برای بیمارانی که قد متوسط ​​دارند نیز مناسب باشد.

سازندگان همچنین حداکثر وزن بیمار را مشخص می کنند که تا آن حد ایمنی را تضمین می کنند. بیش از حدود 175 کیلوگرم وزن بدن شما به یک تخت مخصوص نیاز دارید.

هدبردها و پایه های انتهایی تخت به گونه ای طراحی شده اند که می توان آنها را به سرعت و به راحتی جدا کرد، به عنوان مثال برای دسترسی بهتر به بیمار در حین لوله گذاری داخل تراشه.