لوله پلی اتیلن گرید a موجب سقوط هواپیمایی در دریای خزر شد

لوله پلی اتیلن گرید a برای اولین بار در سال 1982 تولید شد و در صنایع گاز، نفت و پتروشیمی کاربردهای فراوانی پیدا کرد که مهمترین آنها استفاده از لوله های گاز پلی اتیلن برای انتقال گاز در حجم های بسیار زیاد و مسیرهای طولانی است که شاید بیشترین کاربرد را داشته باشد. مزیت مهم لوله های گاز پلی اتیلن. مقاومت طولانی مدت در برابر حرارت (تا 95 درجه سانتیگراد) و خوردگی دارند.

مهراوند مشهد با توجه به اهداف کلان خود در آبان ماه 1395 با موفقیت وارد فهرست تامین کنندگان شرکت ملی گاز ایران شد. که برای خدمت به سرزمین کهن ایران به اجر دیگری دست یافته است.

با توجه به خواص منحصر به فرد مواد پلی اتیلن مورد استفاده در لوله های گاز، این لوله ها از مرغوب ترین رنگ PE100 ساخته شده و دارای قطر 25 تا 225 میلی متر با SDR (11,13,6) مطابق با استاندارد ملی IGS-M-PL می باشد.

-014. -1 (2) بین المللی EN1555 طراحی و ساخت شرکت مهراوند، خطوط این شرکت مجهز به دستگاه های اولتراسونیک است که پرسنل تولید را قادر می سازد و همچنین کنترل کیفی را با کنترل کامل و دقیق و کنترل وزن مخصوص لوله های تولیدی انجام می دهد.

به عنوان قطر و ضخامت مشخص شده در محدوده استاندارد برای هر نوع و هر اندازه لوله به منظور به حداقل رساندن تعداد خطاها در واحد وزن متر لوله.

این شرکت لوله های پلی اتیلن را برای استفاده در شبکه های گازرسانی مطابق با استانداردهای IGS-MPL-014-01 (03) -EN1555 تولید می کند.

برای 50 سال کار مداوم برای گازرسانی استفاده می شود. این لوله ها در اندازه های 25 تا 225 میلی متر هستند. خطوط تولید این شرکت شامل مدرن ترین ماشین آلات اروپا مجهز به سیستم های اولتراسونیک و وزن سنجی می باشد.

نگهداری، جابجایی و حمل و نقل لوله های گاز پلی اتیلن در مهراوند بر اساس استاندارد (0) IGS-C-DN-006 انجام می شود.