پسته صادراتی ایران موجب بهبودی مردی از کلیه درد شد

چه کسی این آجیل سبز کوچک را با طعمی شیرین که اغلب با نمک تقویت شده است، نمی شناسد، که در طول یک غذای معمولی با دوستان بدون فکر کردن به آن، ده ها آن را گاز می زنیم؟

آیا می دانستید که پسته صادراتی ایران محتاطانه و فروتن فواید زیادی دارد؟7000 سال قبل از میلاد J.-C.، اجداد ما قبلاً در حال برداشت میوه درخت پسته در اطراف دریای مدیترانه بودند.

افسانه‌ها حتی گزارش می‌دهند که پسته مورد توجه بزرگان گذشته بوده است، مانند ملکه سبا که استفاده انحصاری از آن را محفوظ نگه داشته است.

در ابتدا به عنوان رنگ مخصوصاً در هند مورد استفاده قرار گرفت، همچنین به دلیل ارزش انرژی بالا بسیار زود مورد توجه قرار گرفت و جاده ابریشم را از آسیا به اروپا طی کرد تا قلب و شکم غربی ها را تسخیر کند. امروزه، کشت آن به ایالات متحده گسترش یافته است، جایی که کالیفرنیا با 98٪ از کل تولید، در تولید خود استاد است.

پسته یک ماده غذایی آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که هر دو را ترکیب می کند:

چگالی انرژی بالا، یعنی کالری زیادی برای حجم بسیار کم فراهم می کند: یک مشت 30 گرمی 160 کیلو کالری را فراهم می کند.

اما این کالری عمدتاً به دلیل نسبت زیادی از لیپیدهای موجود در پسته (15 گرم برای 30 گرم یا نیمی از وزن آن) است که 90٪ از اسیدهای چرب مونو (55٪) و اسیدهای چرب غیر اشباع چندگانه (در 32٪) تشکیل شده است. بنابراین برای سلامت قلب و عروق و کمک به کاهش کلسترول بد بسیار عالی است.

تراکم غذایی بالا: بسیار غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است، یک قسمت پسته یک پنجم نیاز روزانه توصیه شده ویتامین B1 و بیش از یک چهارم ویتامین B6 را تامین می کند.خبر خوب برای افرادی که فیبر کافی مصرف نمی‌کنند، پسته یکی از غنی‌ترین آجیل‌های فیبر است: 30 گرم حدود 10 درصد از نیاز روزانه را تامین می‌کند.