یادگیری طرز استفاده از مارچوبه تازه در مدرسه ای در هند

مارچوبه تازه یک سبزی بهاری کلاسیک و همه کاره است. می توان آن را برشته، کبابی، بخار پز، آب پز، بلانچ کرد یا در تعدادی دستور پخت استفاده کرد.

مارچوبه همچنین دارای مواد مغذی متراکم است و فواید سلامتی زیادی دارد. این غذا در 20 غذای برتر فهرست شده در شاخص تراکم مواد مغذی کل (ANDI) قرار دارد. 1 برای به دست آوردن رتبه بالای ANDI، یک غذا باید مقدار زیادی مواد مغذی برای تعداد کمی کالری داشته باشد. چراغ سبز برای درست کردن این سبزی سبز برای شام امروز!

ممکن است خطر افسردگی را کاهش دهد. این سبزی یکی از بهترین منابع طبیعی فولات است و همچنین مقدار مناسبی از سروتونین را ارائه می دهد.

فولات ممکن است با جلوگیری از تجمع مقدار اضافی هموسیستئین در بدن، خطر افسردگی را کاهش دهد. هموسیستئین بیش از حد می تواند تولید هورمون های “احساس خوب” سروتونین، دوپامین و نوراپی نفرین را مختل کند. این هورمون ها خلق و خو، خواب و اشتها را کنترل می کنند.

در محافظت در برابر سرطان نقش دارد. مصرف کافی فولات در رژیم غذایی می تواند از سرطان روده بزرگ، معده، پانکراس و دهانه رحم محافظت کند. محققان معتقدند که این ممکن است به دلیل نقش فولات در تولید DNA و RNA، علاوه بر جلوگیری از جهش‌های ناخواسته باشد.

به دستگاه گوارش کمک می کند. مارچوبه پخته شده ممکن است برای بیماری های گوارشی مانند کولیت اولسراتیو مفید باشد زیرا به تنظیم سیستم گوارشی کمک می کند، بنابراین التهاب را کاهش می دهد و ترمیم را بهبود می بخشد.

مارچوبه همچنین به عنوان یک پری بیوتیک عمل می کند، به این معنی که باکتری های خوب در سیستم گوارش را تقویت می کند.
به سلامت استخوان ها کمک می کند. یک فنجان مارچوبه حاوی 70 درصد از نیاز روزانه توصیه شده به ویتامین K است. مصرف کافی ویتامین K جذب کلسیم را افزایش می دهد و به تقویت استخوان ها و کاهش خطر شکستگی، تحلیل استخوان و پوکی استخوان کمک می کند.